Zakłady bukmacherskie – do czego służą kody bonusowe?

Rynek zakładów bukmacherskich notuje stały przyrost usługodawców z tego zakresu, co sprawia że rośnie również konkurencyjność. Biorąc pod uwagę, że ilość firm jest stosunkowo spora, każda z nich musi wyróżniać się czymś na tle innych, aby nakłonić graczy do korzystania z ich usług. W tym celu bukmacherzy odróżniają swoje witryny poprzez rozmaite różnice w kursach, cykliczne promocje w postaci bonusów, bądź jeszcze innych form działania mających na celu przykucie uwagi potencjalnych graczy.

Kody bonusowe u bukmacherów
Kody bonusowe u legalnych bukmacherów online w Polsce

Każdy, kto miał jakąkolwiek styczność z zakładami bukmacherskimi doskonale wie, że bukmacherzy dają użytkownikom rozmaite bonusy w postaci bonusów od depozytu czy tzw. freebetów, czyli darmowych zakładów za założenie konta. Nie da się ukryć, że opcja ta jest oferowana przez niemalże każdego usługodawcę i wpisuje się unormowaną globalnie politykę działania zakładów bukmacherskich.

Kody bonusowe – zakłady bukmacherskie

Chociaż ogólne bonusy są dedykowane odgórnie większość bukmacherów posiada alternatywną opcję na uzyskanie bonusu. Mowa tutaj o kodach bonusowych, które wpisane w odpowiednio przystosowaną do tego rubrykę kwalifikują konkretnego klienta do konkretnej promocji. Uzyskanie kodów bonusowych jest stosunkowo proste i istnieje na to kilka możliwości. Pierwszą z nich jest uzyskanie kodu bonusowego do rejestracji, co poprzez afiliacje z danego serwisu daje graczowi możliwość powiększenia podstawowego bonusu od rejestracji, bądź uzyskania dodatkowego, lukratywnego bonusu wynikającego z wykorzystania konkretnego kodu bonusowego.

Kolejną formą gratyfikacji klientów są kody bonusowe wysyłane za pomocą rozmaitych kanałów kontaktu, tj. np. wiadomości tekstowych (sms) lub na wiadomości wysyłanych na adres e-mail przypisany do konta gracza. Rozmaitość kodów bonusów jest spora. Jedne dają graczom indywidualne bonusy od depozytu, inne darmowe zakłady, a jeszcze inne gwarantują np. podwyższenie całkowitego kursu zakładu. 

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bardzo często kody bonusowe są związane z konkretnymi sekcjami strony. Zdarza się, że bukmacher prowadzący np. sekcję sportów wirtualnych oferuje graczom kod bonusowy na otrzymanie darmowych środków na sporty wirtualne. Kolejną opcją są kody dedykowane stricte aplikacjom mobilnym, które upoważniają graczy do uzyskania bonusu tylko i wyłącznie poprzez dedykowaną aplikację mobilną bukmachera, która uruchomić może on na smartfonie lub tablecie.

Alternatywną opcją do uzyskania kodów bonusowych są konkursy prowadzone na rozmaitych portalach społecznościowych lub serwisach o charakterystyce bukmacherskiej. Nierzadko poszczególne strony związane z tematem zakładów bukmacherskiej otrzymują indywidualne kody bonusowe oferowane użytkownikom poszczególnych serwisów, co przyczynia się do rozwoju tożsamości marki w konkretnej niszy zrzeszającej osoby zainteresowane zakładami bukmacherskimi.

Rodzaje bonusów w zakładach bukmacherskich

Istnieją trzy podstawowe formy promocji oferowanych przez zakłady bukmacherskich, do których bez wątpienia możemy zaliczyć:
Bonus od depozytu – polega on na pomnożeniu kwoty depozytu wedle narzuconego współczynnika.

Darmowy zakład, tzw. freebet – jest to ofiarowanie graczom środków na zawarcie jednego, bądź kilku zakładów z tytułu sprezentowanych środków.

Zakład bez ryzyka – polega on na zagwarantowaniu graczowi zwrotu stawki zakładu w razie nietrafionego kuponu.

Te trzy rodzaje bonusów oferowanych przez bukmacherów są z reguły kwalifikowane przez indywidualny regulamin, który nierzadko stawia gracza przed wymogiem obrotu ewentualnych wygranych. Przed skorzystaniem z promocji warto zatem zapoznać się z jej regulaminem, ponieważ bardzo często bonusy wymagają progresji, która niewtajemniczonym może uniemożliwić osiągniecie zysków z tytułu bonusu.

Czytanie regulaminu jest o tyle ważne, że większość bonusów ma również wymogi pod kątem minimalnego kursu, co jest nieodzowne celem zaliczenia zakładu jako spełniającego bonus.

0 / 5. Ocen: 0