Typy bukmacherskie na sport – jak obstawić nasz pierwszy kupon?

Każdy to wie – pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy. Później wystarczy tylko utrzymać tempo. Nie inaczej jest przy zakładach bukmacherskich, choć niektórzy początkujący typerzy rezygnują już po pierwszym przegranym kuponie. Jednakże jeśli chcesz wygrywać duże pieniądze na zakładach bukmacherskich – musisz wiedzieć co robisz.

Typy bukmacherskie na sport – jak obstawić nasz pierwszy kupon?

Wybór bukmachera z najlepszym kursem – to podstawa!

Co to jest kurs bukmacherski? – zapytacie. Otóż polega to mniej więcej na tym, że im niższy kurs na dany typ, tym większe prawdopodobieństwo, że wygramy ten zakład. Trzeba liczyć się jednak z tym, że te pewniejsze zakłady pozwalają zazwyczaj na zdobycie mniejszych wygranych, z racji tego, że im większe ryzyko, tym zysk będzie pokaźniejszy. No dobrze, ale po tym jak wybraliśmy już naszego bukmachera pod względem kursu, powinniśmy się zastanowić, czy aby ten bukmacher oferuje również najlepszy bonus na start, a jest to dosyć ważne, kiedy zaczynamy obstawiać, ponieważ warto zacząć grać za pieniądze bukmachera, niż za swoje z racji tego że jeśli nie spodoba nam się obstawianie, możemy wtedy zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Naturalnie nic nas nie ogranicza przed założeniem kont u kilku bukmacherów – jest to nawet wskazane, z racji tego że różne firmy bukmacherskie oferują różne bonusy oraz kursy – które przecież mogą się zmieniać, prawda? Po wyborze odpowiedniej dla nas firmy, musimy zastanowić się czy będziemy korzystać także z usług tradycyjnego punktu bukmacherskiego. Jest to o tyle przyjemna alternatywa do witryn internetowych, że możemy tam znaleźć ludzi, którzy mają podobne zainteresowania co do nas – przez co będziemy mogli być może nawet nawiązać nowe przyjaźnie.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Znajomość tematu zakładów

Pierwszym przykładem, do czego ta wiedza nam się przyda, to na przykład odrzucanie zakładów, które wiemy że nie będą udane. Nasza pewność siebie odbija się na naszych typach. Ale co uznamy za czynnik przesądzający o tym, czy warto obstawić, zależy wyłącznie od nas. Zanim obstawimy dany zakład, powinniśmy zabawić się sami w ,,bukmachera” – jaki kurs na ten zakład sami byśmy dali, jeżeli jest inny, niż nasze przewidywania, następne pytanie to „dlaczego”, odpowiedź na to pytanie da nam pełen obraz sytuacji. Psychologia wsteczna to nasz przyjaciel przy zakładach bukmacherskich.

Podstawowe rodzaje zakładów bukmacherskich

Oczywiście, bez znajomości rodzajów kuponów bukmacherskich – daleko z typowaniem nie zajedziemy. Poniżej podamy wam na start – najlepsze dwa rodzaje zakładów – dla początkujących!

– 1X2 Najpopularniejszym zakładem bukmacherskim jest 1X2, czyli zakład 3-drogowy, w którym mamy do wyboru trzy możliwości rozstrzygnięcia spotkania. Jedynka oznacza zwycięstwo gospodarzy (na przykład 2:1, 3:0, 1:0), ‘’X” oznacza remis (1:1, 2:2), zaś dwójka to wygrana gości ( przykładowo 2:4, 3:4, 5:4).

– Powyżej/Poniżej (Over/Under) Ten zakład bukmacherski polega na oszacowaniu, ile trafień padnie w danym meczu. W przypadku piłki nożnej, hokeja lub piłki ręcznej obstawiamy na bramki. W koszykówce obstawiamy punkty.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0