Trzy najpopularniejsze firmy bukmacherskie w Polsce

Firmy bukmacherskie i związane z nimi zakłady wracają na nasz polski rynek ze zdwojoną siłą. Nagły i szybki wzrost liczby podmiotów, bierze się głównie za sprawą nowych regulacji prawnych, które umożliwiają wejście na rynek nie tylko bukmacherom stacjonarnym, ale także tym internetowym. Choć firmy chcące rozpoczęcie świadczenia tego typu usług w Polsce, muszą wnieść wniosek do Ministerstwa Finansów o przyznanie licencji, to na ogół nie urząd nie ma problemów z wydawaniem takich pozwoleń. Na koniec października 2019 roku legalnych bukmacherów w Polsce było 17, a większość z nich jest stosunkowo anonimowa dla graczy zarówno internetowych, jak i tych stacjonarnych. 

Trzy najpopularniejsze firmy bukmacherskie w Polsce
Trzy najpopularniejsze firmy bukmacherskie w Polsce

Obecnie chyba najbardziej popularnymi i znanymi markami bukmacherskimi w Polsce są Star – Typ Sport, Fortuna i Betclic. O ile druga spółka jest stosunkowo świeża na naszym rynku, o tyle STS funkcjonuje nieprzerwanie od 1997 roku. Trzeci z wymienionych przez nas bukmacherów działał jeszcze przed wprowadzeniem słynnej ustawy „antyhazardowej”, która wyraźnie ukróciła internetowe zakłady wzajemne i gry hazardowe, w związku z czym był zmuszony wycofać się z Polski, by w 2018 roku na nowo powrócić. 

STS

Tak jak już zostało wspomniane na wstępie, Star-Typ Sport został założony w 1997 roku w Katowicach, a obecnie jest najlepszą firmą bukmacherską w kraju. Dysponuje nie tylko zakładami internetowymi, ale także ponad 400. stacjonarnymi punktami usługowymi dla swoich klientów. Baza graczy STS-u liczy około 200 tysięcy osób, jest to niebywale wielka liczba w porównaniu do swojej konkurencji. Spółka zajęła się nie tylko przyjmowaniem zakładów, jednak również rozpoczęła współprace jako oficjalny bukmacher z wielkimi drużynami sportowymi i e-sportowymi w Polsce – mowa tutaj między innymi o reprezentacji Polski w piłce nożnej, kilku drużynach z Ekstraklasy czy x-kom AGO team. STS charakteryzuje bardzo szeroka oferta dostępnych gier i zakładów, dzięki czemu bukmacher wyróżnia się na rynku. 

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Fortuna

Fortuna jest wielonarodową spółką, która rozlała się po Europie Środkowej i Wschodniej, obecnie ma swoje oddziały w Polsce, Słowacji, Rumunii, Czechach i Chorwacji. Sama firma funkcjonuje od 23 lat na rynku, jednak w Polsce uzyskała zezwolenie od Ministerstwa Finansów dopiero w styczniu 2012 roku. Spółka obecnie posiada zarówno stronę internetową, jak i bukmacherskie punkty stacjonarne na terenie całego kraju. Trzeba jednak przyznać, iż Fortuna popularna stawała się dopiero dużo później – tutaj ogromna zasługa nawiązaniu relacji sponsorskich z wieloma sekcjami Legii Warszawa, włącznie z piłką nożną i umieszczeniem własnego logotypu na froncie koszulek Legionistów. Obecnie bukmacher jest oficjalnym sponsorem drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce – Fortuna I Liga. 

Betclic

Ten bukmacher nie jest w naszym kraju czymś zupełnie obcym. Nawet pomimo faktu, iż maltańska spółka otrzymała zezwolenie od MF dopiero we wrześniu 2018 roku, a strona internetowa ruszyła w lipcu 2019, to i tak większość graczy średniego i starszego pokolenia powinna kojarzyć Betclic, ponieważ tak jak pisaliśmy wcześniej, działał w Polsce jeszcze przed wprowadzeniem ustawy „antyhazardowej”. Obecnie bukmacher, jako jedyny z całej wymienionej trójki nie ma pozwolenia na punkty stacjonarne, wszystkie zakłady wzajemne przyjmowane są przez internet. Spółka podobnie do swojej konkurencji nawiązała współpracę z zespołami sportowymi i obecnie sponsoruje męską reprezentację w siatkówce, a także ekstraklasową Lechię Gdańsk i Piasta Gliwice. 


LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0