Uregulowanie rynku hazardowego w Polsce za pośrednictwem sławnej Ustawy Hazardowej zgodnie z którą od kwietnia 2017 roku zakłady hazardowe w naszym kraju mogą organizować jedynie podmioty posiadające licencję Ministerstwa Finansów wyszło z pożytkiem dla całej branży pozwalając wyeliminować tzw. szarą strefę (firmy oferujące usługi polskim klientom, ale nie mające ani siedziby ani żadnej licencji w Polsce).

bukmacherzy w polsce
Duże wpływy do budżety od leganych bukmacherów w Polsce

Zalety nowej ustawy hazardowej

Uregulowanie rynku i postawienie jednakowych warunków wszystkim podmiotom które chciałyby na nim działać wpłynęło pozytywnie na poziom konkurencyjności, zagwarantowało również większe wpływy do budżetu i sprawiło, że klienci zyskali większą przejrzystość na temat tego, które firmy działają legalnie i gra u których nie będzie rodziła żadnych problemów dla samego klienta (zarówno pod kątem prawnym jak również w kwestii bezpieczeństwa deponowanych przez niego środków).

Szacuje się, że tylko w 2018 roku obroty legalnie działających w Polsce bukmacherów osiągnęły około 5,1 miliardów złotych co stanowi wzrost o prawie 2 miliardy złotych w porównaniu do roku 2017. Gołym okiem widać, że branża rozwija się dynamicznie i ten trend powinien zostać utrzymany także w kolejnych latach. Wzrost obrotów legalnych bukmacherów to również dobra informacja dla budżetu państwa (zwiększone wpływy z podatków), klubów sportowych (większe nakłady na sponsoring), czy wreszcie samych klientów (więcej środków na inwestycje w rozwój oferty, nowe technologie, itp.).

Przypadek lidera polskiego rynku zakładów sportowych jakim jest STS pokazuje, że przy wzroście obrotów rosą również inwestycje – STS jako pierwszy polski bukmacher zaczął niedawno świadczyć usługi na zagranicznych rynkach. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja była nie do pomyślenia.

Dziś, z perspektywy czasu można powiedzieć, iż wprowadzenie uchwały hazardowej w życie pozwoliło złapać oddech polskim podmiotom, które dzięki wyrównaniu szans mogły zdecydowanie postawić na rozwój widoczny choćby na przykładzie STS, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie na piłkę nożną
Następny artykułZakłady bukmacherskie – do czego służą kody bonusowe?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce oferuje swoim graczom darmowy bonus bez depozytu. Jedyne co trzeba zrobić to podczas rejestracji wpisać kod promocyjny: BETONLINE. Po wpisaniu kodu i weryfikacji konta zostanie dopisane 27 PLN, które można wykorzystać na obstawianie meczów w STS.