Obstawianie zakładów na zdarzenia niezwiązane ze sportem

Wydawać by się mogło, że aby obstawiać zakłady u bukmachera trzeba mieć rozległą wiedzę na tematy związane ze sportem. Nic bardziej mylnego. Dzisiaj wiodące firmy działające na rynku zakładów potrafią być dość elastyczne pod względem tego co oferują swoim klientom i od czasu do czasu wypuszczają tak zwane zdarzenia specjalne, które niejednokrotnie nie mają żadnego związku ze sportem.

obstawianie oskarów
Oskary były często obstawiane w zakładach bukmacherskich

Obstawianie w zakładach bukmacherskich

Obstawić można w ten sposób na przykład wyniki wyborów w polityce, zwycięzców gali przyznawania Oscarów (najcenniejsza nagroda w świecie filmowym), czy nawet wyniki takich eventów jak konkurs piosenki Eurowizji. Co bukmacherzy zyskują oferując takie wydarzenia?

Przede wszystkim zainteresowanie potencjalnych nowych klientów, którzy normalnie nie mają do czynienia z zakładaniem się na pieniądze jeśli chodzi o wydarzenia sportowe, ale przy okazji innych wydarzeń z pogranicza showbiznesu czy polityki mogą zdecydować się skorzystać z takiego sposobu rozrywki, nawet jeśli będzie miała ona charakter jednorazowy.

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Zakłady bukmacherskie na wydarzenia sportowe są obecne w ofercie codziennie, zakłady specjalne pojawiają się przy wyjątkowych okazjach i często przyciągają większe grono interesantów ze względu na swoją specyfikę. To również skuteczny zabieg marketingowy, nawet w mediach od czasu do czasu można znaleźć informacje na temat nietypowych zakładów przyjmowanych u któregoś bukmachera.

Jednym z takich głośnych przypadków było choćby wystawienie w 2012 roku przez jednego z angielskich bukmacherów zakładu na to czy w grudniu będzie koniec świata (głośny temat z kalendarzem Majów). Pytanie jak można by odebrać wygraną w przypadku postawienia na to, że koniec świata nadejdzie?

Cóż, z marketingowego punktu widzenia był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, o ofercie było głośno przez jakiś czas, a sam bukmacher zdradził, że dzięki temu wzrosła jego rozpoznawalność na lokalnym rynku co bezpośrednio przełożyło się również na wzrost zainteresowania klientów. Jak zatem widać po raz kolejny sprawdziło się znane powiedzenie mówiące o tym, że nie ważne jak – byle o tobie mówili. Reklama dźwignią handlu.

0 / 5. Ocen: 0