Jakie czynniki wpływają na koncentrację?

Co jest potrzebne do dobrej, skutecznej gry w legalnych bukmacherach? Na pewno są to umiejętności i wiedza na temat konkretnej dyscypliny sportu. Każdy musi być też odpowiednio skoncentrowany w trakcie analizy i obstawiania spotkań. Jakie czynniki wpływają na ten temat? Co może obniżać koncentrację?

obstawianie meczy

Dlaczego koncentracja to ważne pojęcie?

Koncentracja przydaje się nie tylko w czasie pracy, kiedy musimy wykonywać czynności zadane przez szefa. Koncentracja jest również pomocna, kiedy ktoś musi nauczyć się czegoś na pamięć do szkoły itd. Także w zakładach bukmacherskich to pojęcie jest bardzo istotne. Aby regularnie wygrywać pieniądze trzeba typować takie zakłady, które będą wcześniej starannie przeanalizowane pod wieloma względami. Należy sprawdzić różne kwestie, żeby po prostu jak najbardziej zwiększyć swoje prawdopodobieństwo wygranej i tym zmniejszyć prawdopodobieństwo przegranej.

Osoby, które nie są skoncentrowane nie potrafią dobrze wykonać tego zadania. Nie zwracają uwagi na wszystkie najważniejsze parametry. Na końcu nie podejmują optymalnych decyzji, co skutkuje tym, że prawdopodobieństwo przegranej jest po prostu większe niż mogłoby być, gdyby wszystko zostało wykonane tak, jak należy. Osoby, które chcą dokładnie przeanalizować swoje spotkania, żeby wybrać prawdziwe perełki muszą zatem przystępować do wykonania tej czynności z tak zwaną czystą głową. Wtedy o koncentrację będzie stosunkowo najłatwiej.

sts bonus
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Co obniża koncentrację?

Co zaburza koncentrację i wpływa negatywnie na ten parametr? Są to np. problemy w życiu prywatnym. Niedawno rozstałeś się ze swoją dziewczyną? Cały czas zastanawiasz się, jak do tego doszło? Nie możesz praktycznie o niczym innym myśleć? Wtedy jest duże podobieństwo, że analiza nie będzie odpowiednio skrupulatna. Koncentracja jest obniżona również przez kłopoty w życiu zawodowym.

Szef zapowiedział cięcia? W twojej firmie szykują się zwolnienia? Przypuszczasz, że możesz być pierwszym do odstrzału, ponieważ masz stosunkowo najmniejsze doświadczenie w porównaniu do innych kolegów? Taka sytuacja również nie sprzyja koncentracji. Podobnie, jak różne choroby, przyjmowane leki, zmęczenie i tak dalej. Jest tego naprawdę bardzo dużo – każdy powinien od razu zauważyć, że analiza danego dnia nie idzie tak dobrze, jak np. wczoraj, przedwczoraj lub w zeszłym tygodniu.

Kiedy zrobić sobie przerwę od typowania?

Jeśli ktoś widzi, że naprawdę trudno jest mu się odpowiednio skoncentrować (już nawet nie jest ważne to, co jest tego powodem), to powinien najnormalniej w świecie zrobić sobie przerwę od typowania. Jeśli będziecie analizować spotkania, a wasze myśli będą krążyły wokół kompletnie innych tematów, to jest duża szansa na to, że nie wybierzecie optymalnego rozwiązania i po prostu przegracie zainwestowany kapitał. Szkoda zatem tracić pieniędzy. Lepiej przeczekać trudny moment i przystąpić do gry dopiero wtedy, kiedy wasze kłopoty z życia prywatnego i zawodowego itp. będą już tylko niemiłym wspomnieniem z przeszłości.

0 / 5. Ocen: 0