Jak zadbać o to, aby zapobiec uzależnieniu od pokera?

Poker w internecie to jedna z tych gier, która posiada miliony fanów na całym świecie, ale jednocześnie jest wśród tych zabaw, które potrafi mocno i szybko uzależnić. Jak więc zapobiec uzależnieniu? Czytajcie dalej, a się dowiecie!

Jak zadbać o to, aby zapobiec uzależnieniu od pokera?

Poker bardzo łatwo uzależnia

Wielu pokerzystów otwarcie przyznaje się do tego, że gra wyłącznie towarzysko. Jednakże wielu początkujących graczy pokera stawia sobie za cel szybkie zarobienie pieniędzy na gry w pokera, jednakże kiedy okazuje się, że nie jest to takie łatwe, zaczynają przejawiać pierwsze oznaki uzależnienia, poprzez to, ,,że się odegrają” – czyli po prostu nie kończą gry, bo po zakończeniu każdej przegranej partii pokera kontynuują grę wierząc, że już przy następnej uda im się odzyskać to, co stracili. W ten sposób gra ciągnie się przez wiele godzin, a uzależnieni już pokerzyści zapominają o całym Bożym świecie : o swoich obowiązkach zawodowych, czy nawet o swojej rodzinie.

obstawianie w betclic z bonusem 550 cashback
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus 550 PLN

Czasami nawet, jeśli gracz preferuje grę w internecie, to potrafi na pokerze spędzić całe dnie i noce. Jako ciekawostkę możemy wam zdradzić, że są firmy na internecie, które udostępniają swoim graczom legalną alternatywę dla gier takich jak poker, przykładem może być tu legalne granie w pokera online w sts betgames – chociaż co ciekawe nie polega to wcale na graniu pokera, tylko na obstawianiu kart które mają według gracza-widza wygrać to rozdanie.

Poznaj pierwsze oznaki uzależnienia – zanim będzie za późno

Amerykańscy naukowcy dowiedli, iż gra w pokera uruchamia emocje w określony sposób, mianowicie pokerzysta (nawet te nie uzależniony) najpierw odczuwa silne napięcie podczas oczekiwania na rozegranie, a potem w jednej chwili to napięcie z niego ,,schodzi” i przeradza się albo w radość z wygranej albo w silną frustrację i potrzebę natychmiastowego odegrania się.

W obu tych sytuacjach, w przypadku pokerzysty ,,który przesadza” emocje są tak silne, że tak naprawdę traci on kontrolę nad swoim zachowaniem i dalsze decyzje podejmuje kierując się jego uczuciami. Właśnie dlatego w takich chwilach gracze często podnoszą stawki, a w przypadku wygranej wcale nie kończą gry, by wyjść z kasyna z zyskiem, tylko kontynuują rozgrywkę, ponieważ są już w objęciach uzależnienia.

Oznaki uzależnienia od pokera :

 – Uzależnieni odczuwają przymus do dalszego grania. Jest on bardzo silny, a wynika głównie z potrzeby, by po raz kolejny doświadczyć tych emocji wspomnianych powyżej.

–  Zaniedbanie swoich obowiązków, rodziny, przyjaciół – odcięcie się od świata

– gra do tego momentu, aż wszystkie pieniądze zostaną przegrane

–  Ciągła frustracja– czyli niechęć do wykonywania czegokolwiek innego niż grania w karty


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0