Bezpieczne typowanie zakładów wzajemnych

Bezpieczne typowanie to jedna z podstaw zakładów wzajemnych i coś, czemu każdy powinien nadawać priorytet. W czasach, w których każdy żyje w pośpiechu, coraz trudniej jest właśnie o pozbawione niebezpieczeństwa podejście. Bukmacherzy online – zgodnie ze statystykami – każdego dnia odnotowują setki tysięcy zakładów nieprzemyślanych i takich, które z góry nie miały szansy na przyniesienie jakiejkolwiek wygranej. Jak zatem powinieneś typować, by uniknąć rozczarowania, a w zakładach bukmacherskich być po prostu bezpiecznym?

bezpieczne typowanie

Jaki typ można uznać za bezpieczny?

W świecie bukmacherskim typy bukmacherskie dzielą się na mniej i bardziej przemyślane. To te ostatnie uznaje się za bezpieczne. Definicją bezpieczeństwa w ich przypadku jest bowiem prawdopodobieństwo, że będą one w stanie przynieść wygraną. Samo to nigdy nie jest pewne, niemniej jednak zawsze można je zwiększyć i wnieść na taki poziom, by zminimalizować podejmowane przez siebie ryzyko. Typy na dziś są bezpieczne jeśli po pierwsze poświęcimy odpowiednio dużo czasu na ich rozsądne przygotowanie, a po drugie – nie przeznaczymy na nie przesadnie dużej ilości naszych środków. W świecie bukmacherskim stawianie wszystkiego na jedną kartę i jedno zdarzenie jest czymś niedopuszczalnym. Nawet jeśli jest się pewnym siebie i swojego wyboru. Również największym faworytom zdarza się przegrywać – nawet jeśli zakład tego typu przyniesie nam wygraną, nie będziemy mogli uznać go za bezpieczny.

Rzeczą istotną, zwłaszcza na początku typowania, jest minimalizowanie podejmowanego przez siebie ryzyka na dwóch płaszczyznach. Ta pierwsza jest związana z wyborem odpowiedniego zdarzenia. Druga zaś – z tym, ile środków zamierza się poświęcić na zawarcie zakładu.

Jak zadbać o to, by typ był przemyślany?

Kroków do tego, by uczynić własne typy bukmacherskie przemyślanymi jest sporo i najlepiej jest przejść przez każdy z nich, by zadbać o bezpieczeństwo zawieranych przez siebie zakładów. Pierwszym z nich jest oczywiście wybór odpowiedniego rynku bukmacherskiego. Nie zawsze musimy stawiać na to, kto w danym meczu wygra – zwłaszcza że firmy bukmacherskie potrafią nam oferować nawet setki innych zdarzeń, na które jesteśmy w stanie postawić. Wybór bardziej konkretnego rynku ułatwi nam kolejny krok, którym jest odpowiednia, dogłębna i szczegółowa analiza bukmacherska. Taka, która odpowie nam na pytanie – czy warto postawić na to zdarzenie? Analiza powinna być poparta statystykami, ale i typami znalezionymi w Internecie. Koniecznie jednak takimi, które będą opatrzone jakiegokolwiek rodzaju uzasadnieniem.

Typy bukmacherskie są przemyślane dopiero wtedy, gdy zakład zostanie zawarty i opatrzony odpowiednią stawką. Ta nie powinna być za wysoka, ale za to musi być dostosowana do pewności co do konkretnego zakładu. Im bardziej jesteśmy jego pewni, tym więcej na zakład jesteśmy w stanie przeznaczyć. Zachowajmy jednak w tym obiektywizm i szeroko pojęty zdrowy rozsądek, a na pewno na tym zyskamy.

Inne sposoby na bezpieczeństwo u bukmachera

Oczywiście bezpieczeństwo w zakładach bukmacherskich to nie tylko rozsądne i przemyślane typy dnia, ale też unikanie uzależnienia. To właśnie ono jest jednym z głównych (i najbardziej wyniszczających) problemów, z jakimi zmagają się typujący. Aby zapobiec jego wystąpieniu, warto:

  • pilnować się we wpłacaniu środków do bukmachera – na typowanie powinniśmy przeznaczać tylko tyle, na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić,
  • ustalić sobie odpowiednie limity – niektórzy legalni bukmacherzy zmuszają do zrobienia tego – limity pomogą nam zapobiec niekontrolowanym i zbyt wysokim wpłatom, ale i spędzaniu zbyt dużej ilości czasu u nich właśnie,
  • nie odgrywać się – po przegranej, warto poświęcić czas na jej analizę, zamiast kierować się do bukmachera celem zawarcia kolejnego zakładu.

Wszystkie środki, które wpłaca się do bukmachera powinno się traktować jako te już stracone, przeznaczone na szeroko pojętą rozrywkę. W ten sposób uniknie się rozczarowania, a przy okazji będzie się bardziej zadowolonym z ewentualnych wygranych.

5 / 5. Ocen: 5